29 Червня, 2022, 12:55

Вінницький апеляційний суд зменшив заставу для майора військкомату, обвинуваченого у хабарництві

Начальнику одного з відділень Вінницького об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки, підозрюваному у хабарі, зменшили суму застави з мільйона до 200 тисяч гривень. Відповідне рішення ухвалив Вінницький апеляційний суд. Сам обвинувачений стверджує, що вже написав рапорт про переведення у бойову частину, де готовий відновити своє добре ім’я.  

Як інформують у суді, апеляційна скарга адвоката була частково задоволена.

“Суд частково задовольнив апеляційну скаргу адвоката та скасував ухвалу слідчого судді Вінницького міського суду, якою до підозрюваного застосовано тримання під вартою з визначенням більше мільйона гривень застави. Своїм новим рішенням суд постановив задовольнити клопотання слідчого частково, обравши військовослужбовцю аналогічний запобіжний захід, але заставу зменшив до майже 200 тисяч гривень”, – йдеться у повідомлені.

Під час засідання адвокат переконував, що  визначена міським судом застава є непомірною для його підзахисного. Він просив, зокрема, врахувати, що його клієнт надав правдиві покази, раніше до кримінальної та адміністративної відповідальності не притягувався, проживає з матір’ю, яка перенесла важкі хвороби. Прокурор натомість наполягав залишити у силі рішення суду першої інстанції, а понад мільйонну заставу обґрунтовував виключним випадком – воєнним станом в Україні.  

Сам же підсудний повідомив, що разом з друзями та волонтерами придбав для ЗСУ автомобіль і що має намір захищати Україну: написав рапорт про переведення в бойову частину.

Додамо, що військового підозрюють у вчиненні злочину, передбаченого частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України. За версією слідства, від вінничанина він отримав 1400 доларів неправомірної вигоди. За це майор мав допомогти йому уникнути призову на військову службу під час загальної мобілізації. За таку послугу підозрюваний просив півтори тисячі доларів.

Якщо вину Г. доведуть, йому загрожує від п’яти до десяти років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

 

Останні новини

Новини

10 Серпня
9 Серпня