8 Вересня, 2020, 16:00

Вінницькі археологи знайшли скелет коня і людські кістки

Нещодавно створена при Вінницькому обласному краєзнавчому музеї археологічна експедиція на замовлення департаменту архітектури і містобудування Вінницької міської ради проводить розкопки у П’ятничанському лісі і на території школи № 3. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на ФБ-сторінку музею.

Виявлено курганний могильник і два поселення, для отримання детальнішої інформації про ці об’єкти на них було закладено шурфи (невеликі розкопи).

«Неординарні знахідки дав шурф, закладений на поселенні у П’ятничанському лісі. Культурний шар містив значну кількість фрагментів керамічного посуду, кістки тварин та риби. Але, крім залишків господарської діяльності мешканців поселення, у шурфі було виявлено кістки людської руки… Попередньо знахідки дозволили датувати поселення ХІІ – ІХ ст. до н.е. Далі шурф не припинив дивувати і заглибившись археологи натрапили на палеолітичну стоянку. Майже сотня фрагментів кремнію та кістки тварин знаходились на площі близько 1 м. кв.», – йдеться у повідомленні.

Нині триває шурфування території загальноосвітньої школи №3.

«Поки найбільш яскравою знахідкою цієї локації є скелет коня. Анатомічний порядок розташування кісток тварини був порушений, зокрема, череп знаходився біля тазу, нижня щелепа була відокремлена, а кінцівки взагалі не знайдено. Попередньо, за фрагментами кераміки, знайденими у тому ж культурному шарі, скелет можна датувати другою половиною ХVІІІ ст.», – повідомляють далі працівники музею.

Вінницькі археологи знайшли скелет коня і людські кістки

Вінницькі археологи знайшли скелет коня і людські кісткиВінницькі археологи знайшли скелет коня і людські кістки

Вінницькі археологи знайшли скелет коня і людські кістки

Вінницькі археологи знайшли скелет коня і людські кістки

Останні новини

Новини

2 Червня
1 Червня
31 Травня
30 Травня