Вінницька центральна районна клінічна лікарня після передачі у комунальну власність Вінницької міської територіальної громади залишиться у тому ж статусі та складі. Про це повідомила заступниця Вінницького міського голови Галина Якубович.
– Заклад буде прийнятий як окрема юридична одиниця, ніхто не збирається вчиняти незрозумілі дії чи його реорганізовувати. Все буде відповідно до чинного законодавства, яке вимагає бути правонаступником і міська рада ним буде, – розповіла Галина Якубович. – Майно, яке перебуває на території ОТГ, має бути власністю цієї громади. Жодного працівника з Вінницької центральної районної клінічної лікарні не буде звільнено. Вони всі будуть отримувати заробітну плату з бюджету Вінницької ОТГ. Місто завжди готове спілкуватися із колективом районної лікарні.
Поряд з цим медики районної лікарні почнуть отримувати муніципальні надбавки, якщо лікарня юридично буде на балансі Вінницької міської громади. А також з міського бюджету будуть забезпечуватимуться технікою, лікарськими засобами, засобами індивідуального заходу для лікарів та пацієнтів з міського бюджету.
– У рамках програми «Вінничани важливі» з міського бюджету лікарям доплачують щомісяця по 15 тис. грн, медсестрам – по 10 тис. грн, молодшим медсестрам – по 8 тис. грн. Працівники приймального відділення – по 5 тис. грн, – зазначила Галина Якубович.
Як пояснив директор міського департаменту охорони здоров’я Олександр Шиш, передача районної лікарні у комунальну власність громади – вимога законодавства.
– Є законодавча база для того, щоб передати об’єкти спільної комунальної власності колишніх районів у територіальну власність громад. Цей процес – продовження адміністративно-територіальної реформи, який стартував у 2015 році. Тому тут це не місцева ініціатива, це рух на рівні держави. Тобто цей процес відбувається по всій країні, – пояснив Олександр Шиш. – На сьогодні сесійних рішень щодо цієї передачі немає. Є тільки проєкт рішення про надання згоди на прийняття і проєкт рішення про передачу.
На сьогодні у Вінницькій області створено 63 територіальні громади і 6 районів (районів було 27 – Ред.). Відповідно до Бюджетного кодексу райони не можуть утримувати заклади спільної комунальної власності, як то школи, садочки, бібліотеки, лікарні, центри первинної медико-санітарної допомоги. Ці заклади мають бути передані на баланс громад, а громади мають їх прийняти.
– Цілком логічно, що за територіальним принципом, на території якої громади розташовано той чи інший заклад – тій районна рада й передає. Якщо вже громада не спроможна утримувати той чи інший заклад, вона каже, що «я не можу це утримувати», й тоді вже розглядається питання, кому передати. Тому на сьогоднішній день це відбувається адміністративно-територіальна реформа України, – зазначив Олександр Шиш. – Що стосується охорони здоров’я, то є відповідні рекомендації Міністерства розвитку територій і громад щодо передачі районних лікарень і районних центрів (первинної медико-санітарної допомоги). Передаються вони так, як є, від одного власника іншому власнику. Далі – за затвердженими рекомендаціями вносяться зміни до Статуту, зміни в інформацію щодо ліцензії (у цьому разі на медичну практику), оновлюється інформація на сайті НСЗУ. Існуючі договори Національної служби здоров’я з цим закладом не розриваються і не переукладаються. Лише вносяться зміни щодо власника і продовжується фінансування.