25 Жовтня, 2022, 13:09

Помер ексначальник Вінницького обласного управління освіти Олег Колесник

На 83 році життя помер колишній голова Вінницького обласного управління освіти, викладач політехнікуму, директор Дашковецької школи – Олег Колеснік.

Про це 24 жовтня поінформував у Фейсбук син покійного Ілля Колесник.

Вінничани пам’ятатимуть Олега Колесника не лише як талановитого педагога, але й справжнього патріота, який проніс любов до України через все своє життя. З 1989 року він обіймав посаду голови крайової ради Народного Руху України. На перших виборах президента України у 1991 році був офіційним представником у Вінницькій області кандидата В’ячеслава Чорновола.

Зараз дивуюсь, згадуючи як батько розмовляв завжди виключно українською, в усі часи мого дитинства від Брєжнєва до Горбачова він не звертав уваги на те, що вся міська інтелігенція того часу розмовляла виключно російською. Він миттєво вибухав від найменшої неповаги до чогось Українського в будь-якій компанії. Для нього в усьому Україна була на першому місці й він всюди про це говорив. З самого мого глибокого дитинства, від Котигорошка до Грушевського батько приносив і складав книжки коло мого ліжка і розповідав про Україну, про козаків і боротьбу українського народу за свободу. Він казав що живе заради дітей та заради України, – пригадує син покійного.

Останнім місцем роботи Олега Колесника став Вінницький інститут підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

До мене ще в дитинстві інколи підходили абсолютно незнайомі люди та дякували за те, що батько десь комусь допоміг, когось влаштував, просто так, бо йому сподобалась людина і він захотів допомогти. Але чим би він не займався, він завжди жив у серці з Україною. Казав, якою важливою є любов до батьківщини. А ще він казав тисячі разів: “ніколи не повертайся до москаля спиною, бо то така сволота, яка тобі в очі посміхається, а  відвернешся – ножа встромить»… Зізнаюсь, для мене тоді це часом звучало якоюсь повною архаїчною дичиною. Хто б знав, наскільки прадавня ця народна мудрість, якщо вона і сьогодні не втрачає свого змісту, – додає Ілля Колесник.

У соціальних мережах вінничани висловлюють співчуття рідним і близьким покійного.

Останні новини

Новини

30 Січня
27 Січня
26 Січня