13 Травня, 2022, 16:21

На Вінниччині оштрафували керівника підприємства, яке забруднювало довкілля

Виконуючого обов’язки директора – головного інженера одного з державних підприємств Вінниччини оштрафували за забруднення земель речовинами, шкідливими для життя, здоров’я людей та довкілля, внаслідок порушення спеціальних правил, що створило небезпеку для життя, здоров’я людей та довкілля (ч. 1 ст. 239 КК України). Вирок винесено Калинівським міськрайонним судом Вінницької області, повідомляють в обласній прокуратурі.  

Прокуратурою доведено, що посадовець протягом тривалого часу неодноразово надавав вказівки розміщувати відходи продуктів тваринного походження на необладнаній території за межами підприємства. Це призвело до накопичення відходів та забруднення небезпечними речовинами 1,3 га земель, що, за висновком експертизи, створило небезпеку для людей та довкілля, а також заподіяло матеріальної шкоди на понад 1 мільйон гривень.

Судом обвинуваченого визнано винним, йому призначено покарання у виді штрафу в сумі 32 тис. грн (максимальна санкція статті – 64 тис. грн) та стягнуто витрати, понесені під час досудового розслідування у сумі 13 тис. грн.

Також прокуратурою раніше пред’явлено позов про заборону діяльності згаданого підприємства, у зв’язку з систематичними порушеннями ним природоохоронного законодавства та відсутністю позитивного висновку з оцінки впливу на довкілля. Справа наразі розглядається Окружним адміністративним судом м. Києва.

Крім того триває позовна робота прокурорів, спрямована на відшкодування завданих збитків, та приведення земельної ділянки у стан, який існував до розміщення на ній небезпечних відходів.

На Вінниччині оштрафували керівника підприємства, яке забруднювало довкілля На Вінниччині оштрафували керівника підприємства, яке забруднювало довкілля На Вінниччині оштрафували керівника підприємства, яке забруднювало довкілля На Вінниччині оштрафували керівника підприємства, яке забруднювало довкілля

Останні новини

Новини

1 Червня
31 Травня
30 Травня