17 Січня, 2022, 17:43

Музей Мужніх незабаром створять у Вінниці

У Вінниці триває робота над створенням Музею Мужніх. У новому закладі об’єднають пам’ять про ліквідаторів Чорнобильської катастрофи, воїнів-афганців, правоохоронців, а також захисників, які загинули під час АТО/ООС. 

Як розповіла завідувачка відокремленого підрозділу «Музей Мужніх» Вінницького обласного краєзнавчого музею Олена Гордієнко, на сьогодні розроблено концепцію майбутнього закладу, а також триває робота над експозицією.

“Наше бачення втілила майстерня музейних проєктів Олександра Антонця, з якою співпрацюємо не вперше. Сьогодні ми займаємося збором експонатів та матеріалів. Це буде єдиний експозиційний простір поділений на окремі тематичні відділи”, – розповідає Олена Гордієнко.

Виставки поділять на 4 окремі кольори, які відповідатимуть тематиці:

  • Національна поліція на захисті правопорядку Вінниччини;
  • Далекий і невідомий Афганістан;
  • Чорнобильська катастрофа;
  • Вінничани учасники революції гідності, АТО/ООС.

На фасаді будівлі облаштують “Стіну пам’яті”, де поіменно згадають земляків, які загинули. У середині, окрім експонатів розмістять також мультимедійні стели, на яких транслюватимуть розповіді очевидців подій та близьких загиблих. Кожна з них матиме систему направленого звуку, що дозволить чути аудіоряд лише безпосередньо перед монітором. Передбачено також залу для обговорень та засідань.

Відкриття закладу заплановане на 2023 рік. На сьогодні розроблена проєктна документація, але фактичні ремонтні роботи ще не розпочато. Фінансуватимуть за рахунок бюджетів Вінницької міської та обласної рад.

Нагадаємо, Музей Мужніх створять на місці музею “Мій рідний край”, який знаходиться за адресою вулиця Пирогова, 148. Відповідне рішення у 2020 році погодили депутати Вінницької обласної ради.

Останні новини

Новини

30 Березня
29 Березня
28 Березня