Калинівський полк Нацгвардії нагороджений відзнакою “За мужність і відвагу”

Президент Володимир Зеленський нагородив полк оперативного призначення НГУ ім. Івана Богуна почесною відзнакою “За мужність та відвагу”. Підрозділ з Калинівки Вінницької області був удостоєний високої нагороди 27 липня, повідомляє Західне територіальне управління Національної гвардії України.

Відзнака присвоєна за особливі бойові заслуги полку, героїзм і мужність під час захисту територіальної цілісності й незалежності України.

8 полк оперативного призначення на захисті України від самого початку війни.

Бійці полку запобігли створенню псевдореспубліки у Харкові у 2014 році. У ніч з 7 на 8 квітня 2014 року бійці полку провели блискучу спецоперацію зі звільнення Харківської обласної державної адміністрації від сепаратистів.

Згодом вони брали участь у боях за Слов’янськ і разом з іншими силовими підрозділами вибили бойовиків Гіркіна з населеного пункту Семенівка – це був один із перших успішних боїв українських військових з початком АТО.

Після повномасштабного вторгнення підрозділ був залучений до оборони столиці. Його бійці спільно з ЗСУ звільнили більше 20 населених пунктів Київської області, розбивали колони ворожої техніки та рівняли із землею позиції окупантів.

Після звільнення Київщини, гвардійці 8 полку НГУ продовжили обороняти Україну вже на східних рубежах, де воюють у найгарячіших районах і сьогодні.

Останні новини

Новини

10 Серпня
9 Серпня