7 Вересня, 2020, 17:16

Асоціація міст України вимагає зустрічі з президентом через незаконні обшуки

Представники Асоціації міст України  вимагають зустрічі з президентом Володимиром Зеленським. На ній хочуть обговорити численні перевірки та обшуки правоохоронних органів, які докучають органам місцевого самоврядування.

У відкритому листі, який опубліковано на офіційному сайті організації, правління АМУ  вимагає   у президента захисту конституційних прав громад.

« Сьогодні органи місцевого самоврядування опинилися перед низкою проблем: чисельні перевірки, обшуки правоохоронних органів фактично паралізують діяльність із забезпечення нормальної життєдіяльності громад та надання послуг жителям, вибіркове погодження місцевих запозичень ставить під загрозу фінансування виплат заробітної плати працівникам бюджетної сфери, завершення ремонту шкіл, дитячих садків, оснащення лікарень; блокування рахунків комунальних підприємств, що надають послуги теплопостачання, призведе до зриву опалювального сезону…

З метою забезпечення ефективної співпраці між органами державної влади та органами місцевого самоврядування, збереження основних принципів належного врядування і конституційних прав громадян звертаємося до Вас, як до гаранта Конституції України, з ініціативою провести зустріч з правлінням Асоціації міст України”.

Нагадаємо, що  5 серпня, співробітники УСБУ  проводили  обшуки у Вінницькому Центрі муніципальних систем управління, який виконує функції Єдиного розрахункового Центру, що консолідує нарахування та обробку платежів за житлово-комунальні  послуги мешканців Вінниці.

Асоціація міст України вимагає зустрічі з президентом через незаконні обшукиІнформація про проведення обшуку в офісі підприємства спочатку з’явилася в місцевих ЗМІ,  а потім офіційне повідомлення СБУ  опублікували на  сторінці у Фейсбук. Йшлося  про проведення у Вінниці в середу, 5 серпня, низки обшуків, проте не вказано жодного суб’єкта господарської діяльності, відносно яких здійснюються слідчі дії.  Працівники  ТОВ «ЦМСУ» розповідали про тиск і блокування роботи підприємства.

Ще раніше, 24 квітня співробітники  СБУ повідомили про підозру у вчиненні правопорушення   трьом працівникам Вінницької міської ради щодо можливих порушень при закупівлі технічної солі. Одним із звинувачуваних – директор Департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради Володимир Ніценко. Звинувачення він назвав несправедливими та безпідставними.

Відтак, правління  Асоціації міст України наголошує, що в таких умовах,  необхідний діалог центральної та муніципальної влади, який дозволить “гарантувати права громад та громадян під час передвиборчої кампанії на місцевих виборах 2020 року” та “своєчасно розпочати по всій країні опалювальний сезон”.

Останні новини

Новини

2 Червня
1 Червня
31 Травня
30 Травня