Закупити військових облігацій на 100 мільйонів гривень, виділити кошти на підтримку нацгвардійців, поліції, рятувальників та військкомату, додатково профінансувати УТОС, закупити ліки для Центру матері та дитини, – такі рішення сьогодні, 27 травня, ухвалила сесія Вінницької міської ради.
Так, 131 тисячу гривень було спрямовано до Вінницького об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військкомату). Передбачені додаткові кошти в сумі 500 тисяч грн на підтримку поліції та рятувальників – 300 та 200 тис. грн відповідно.
“Для фінансової підтримки Вінницької обласної організації Українського товариства сліпих також надаємо субвенцію розміром в 100 тисяч гривень. Ми це робимо регулярно для того, щоб забезпечити перевезення осіб з інвалідністю по зору, які є жителями Вінницької МТГ і працюють на підприємстві УТОС”, – сказала директорка департаменту фінансів ВМР Наталія Луценко.
Під час сесії також внесли зміни до рішення міської ради від 24.12.2021 №758. За програмою “Здоров’я вінничан” передбачені 200 тис. грн на закупівлю препарату “Куросурф” для Центру матері й дитини. За словами директора департаменту охорони здоров’я ВМР Олександра Шиша, раніше цими ліками забезпечувала держава, втім у нинішніх умовах вирішити це питання необхідно на рівні громади.
“Це спеціальний медикамент для новонароджених з легеневою недостатністю. У першу чергу це важливо для надання невідкладної медичної допомоги недоношеним діткам у наших пологових будинках”, – сказав Олександр Шиш.
Окрім того, рішенням сесії з бюджету громади було спрямовано 100 млн грн на придбання військових облігацій, щоб підтримати наші Збройні Сили.